Ciepłe okna nie muszą być drogie!

Szukasz takich okien, które będą zarówno tanie, jak i ciepłe? Do wyboru masz wiele modeli. Podpowiadamy, na jaki parametr należy zwrócić uwagę w szczególności.

Dobre okna powinny zapewniać odpowiedni komfort cieplny, dlatego przy ich doborze powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich budowę. Jeśli liczy się cena, najczęściej pada na okna plastikowe, czyli wykonane z PCV. Są szczelne, nie wymagają szczególnej konserwacji, można dopasować je do praktycznie każdego stylu budynku – co więcej, są też ciepłe.

Nie przywiązujmy jednak bardzo dużej uwagi do liczby komór czy pakietów szybowych okna, gdy poszukujemy tego ciepłego. Najważniejsze to odpowiedni współczynnik przenikania ciepła, który określany jest dla okien jako Uw. Im jest on niższy, tym okno jest cieplejsze, ponieważ przepuszcza mniej ciepła. Zdarza się, że okna mające więcej komór mają wyższe Uw od tego, z ich mniejszą liczbą!

Jeśli także poszukiwane są takie właśnie okna Kołobrzeg to jedno z miast, w których możemy je zakupić. Z ofertami producentów i sprzedawców można zapoznać się już teraz on-line.